Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 31.10.2017 08:21:55 

Folie - JH

B E Z P E Č N O S T N Í  
A  
O CH R A N N É   F Ó L I E
 
 
 

BEZPEČNOSTNÍ FÓLIE NA OKNA

S překotným technicko-ekonomickým rozvojem naší společnosti se bohužel objevují i negativní vlivy. Vzrůstající agresivita, sobeckost a bezcitnost, honba za penězi, jsou živnou půdou pro násilníky a zloděje. Bohužel se každý den můžeme setkat s následky jejich řádění.

Bezpečnostní fólie - ochrana oken:

Okna našich bytů a domů jsou pro tyto různé kriminální živly nejsnadnější cestou, jak vniknout (napadnout) do objektu. Kde existuje útok, musí být i obrana. Velmi účinnou ochranou oken jsou bezpečnostní fólie na okna. Na oknech bezpečnostní fólie nejsou vidět, nemění vzhled objektu, a tím ani (na rozdíl od různých jiných viditelných zábran) nelákají zloděje.

 

Bezpečnostní fólie SCX a SCX 12:

Tyto vysoce odolné třívrstvé bezpečnostní fólie jsou 0,3 mm silné a bezbarvé. Splňují kritéria mechanické odolnosti dle Evropské normy: DIN EN 356 E P – 2, při aplikaci na sklo silné 3 mm a silnější. UV filtr této bezpečnostní fólie zadrží minimálně 99% škodlivého UV záření, čímž snižuje především blednutí vybavení interiéru.  Bezpečnostní fólie má proti-otěrovou vrstvu, která ji chrání před nechtěným poškrábáním.

 

Instalace bezpečnostní fólie:

Bezpečnostní fólie se instaluje na vnitřní stranu skla (z interiéru) a je schválena Státním zdravotním ústavem pro aplikace do interiéru a to i v potravinářských provozech.

 

Proč se nasazují bezpečnostní fólie:

Bezpečnostní fólie se používá pro skleněné plochy a okna objektů, kde hrozí nebezpečí loupeže, či jiné možnosti napadení skleněné plochy. Bezpečnostní fólie slouží také jako ochrana před přírodními pohromami (krupobití, vichřice apod.), zvláště pro střešní okna (nebezpečí poranění, vyplavení a zničení interiéru apod.).

 

Vhodnost bezpečnostní fólie:

Bezpečnostní fólie je vhodná pro skla a okna obchodů, rodinných domů, bank, bytů (balkónů), střešní okna atd. Sklo, na kterém je nainstalována bezpečnostní fólie, po napadení útočníkem praskne, ale fólie ho udrží kompaktní a zabrání pachateli v průniku do objektu.

Bezpečnostní fólie zabrání případnému pořezání osob stojících blízko okna při jeho, ať už náhodném nebo úmyslném rozbití.

Bezpečnostní fólie na okna - tyto fólie používáme všude tam, kde potřebujeme zajistit objekt před násilným vniknutím, resp. pachateli co nejvíce znesnadnit cestu.

 
  1. Okna přízemních bytů, balkónové dveře
  2. Okna a prosklené dveře rodinných domů, chalup a chat
  3. Prosklené výlohy obchodů
  4. Ochrana před přírodními živly jako vichřice nebo krupobití (u střešních oken a větších prosklených ploch)

 

Účinky bezpečnostní fólie:

Bezpečnostní fólie zabraňuje, či co nejvíce ztěžuje, vloupání skleněnou plochou do objektu. Bezpečnostní fólie splňují požadavky pojišťoven.

 

Využití bezpečnostní fólie:

Využití bezpečnostní fólie je opravdu široké. Okna objektů musí být dle pojišťoven chráněna do 5 m nad terénem. Můžeme namítnout, že jsme proti zlodějům pojištěni, ale existuje mnoho předmětů, které pro nás mají nevyčíslitelnou hodnotu a jsou nenahraditelné.

 

Doporučení - bezpečnostní fólie:

Velice doporučujeme naše bezpečnostní fólie i na okna, která jsou vybavena mřížemi. Mříže jsou odolné proti zlodějům, avšak málo účinné proti předmětům vhozeným sklem do objektu (kameny, dělobuchy, zápalné láhve atd.).

Rovněž doporučujeme bezpečnostní fólie na bezpečnostní skla (Konex), protože zabrání případnému poranění střepy z rozbitého vnitřního skla. Toto nebezpečí naše bezpečnostní fólie velmi účinně eliminují.

 

 

 
 

OCHRANNÉ FÓLIE NA OKNA


Ochranné okenní fólie jsou určeny především k ochraně zdraví. Úrazy způsobené rozbitým sklem patří k těm nejzávažnějším. Zvláště pak úrazy dětí z pořezání střepy rozbitého skla jsou varující. Toto riziko zranění naše ochranné fólie téměř stoprocentně eliminují. Sklo se po zásahu rozbije, ochranná fólie ho však udrží kompaktní a zamezí pořezání. Další zásadní výhodou ochranné fólie je to, že zadrží minimálně 97 % UV záření. Ochranné fólie se používají pro skleněné plochy, kterým hrozí možnost rozbití (úmyslné nebo neúmyslné) a následná možnost zranění (pořezání) osob a zejména dětí. Ochranné fólie se instalují dodatečně bez nutnosti demontáže skla (okna) na frekventovaná místa - domácnosti i komerční budovy.

  • Mateřské a základní školy
  • Ústavy sociální péče
  • Prosklené a zrcadlové stěny, prosklené plochy v potravinářském průmyslu

Specifikace ochranné fólie:

 -   tloušťka ochranné fólie je 0,1 – 0,2 mm, jsou bezbarvé nebo barevné (do síly 0,15 mm)

-   ochranné fólie jsou určeny na vnitřní stranu skla (z interiéru) pro tloušťku skla 3 mm a více a mají zdvojenou

protiotěrovou vrstvu, která je chrání před poškrábáním
-   ochranné fólie jsou schváleny Státním zdravotním ústavem pro používání v interiérech

 

Účinky ochranné fólie:

Cílem ochranné fólie je především zabránit úrazům střepy rozbitých skel, při nenadálém rozbití skla (povětří, krupobití, „dětské hry“) a zadržení škodlivého UV záření.

Využití ochranné fólie:

Ochranné fólie jsou vhodné pro prosklená přízemí objektů (nebezpečí např.: odletujících kamínků ze silnice apod.) jako jsou školy, družiny, vstupní dveře, prosklené dveře místností, spojovací dveře, střešní okna, balkónové dveře, skla kolem schodišť a výtahů, okna na úrovni chodníků, skla suterénů apod.

Dále lze využít ochranné fólie pro prosklené stěny v interiéru, skleněné příčky a nábytkové stěny.

 
 
OCHRANA ŽIVOTA, ZDRAVÍ A MAJETKU:

Každoročně zahynou zbytečně desítky lidí a zejména dětí, a další stovky jsou postiženy trvalými následky (především v obličeji a na rukách) po zranění skleněnými střepy. Bezpečnostní a ochranné folie prakticky vylučují tato rizika.


  Všechny uvedené druhy fólií nabízím s odbornou montáží dle požadavků zákazníka.

 

 

TOPlist