Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 31.10.2017 08:21:55 

Folie - JH

Tepelně-izolační fólie na okna a skla

Jedním z podstatných kritérií stavby je schopnost tepelné izolace. Ceny energií mají stále zvyšující se tendenci a tvoří podstatnou část našich výdajů za bydlení. Z výdajů na energii má největší podíl cena za teplo. Proto zateplování objektů a zvyšování tepelně-izolačních vlastností objektů je stále více v centru pozornosti.
 
Do nedávné doby se v odborných publikacích udávaly tepelné ztráty skly oken ve výši 33%. Vzhledem k tomu, že se technologie staveb každoročně zlepšují (tepelně-izolační vlastnosti zdiva, omítek, střech, rámů oken a jejich těsnění atd.), tak se v současné době udává ztráta sklem okna až do výše 50% celkových ztrát tepla. Použitím tepelně izolační fólie můžete tepelné ztráty skly oken snížit až o 25%.   
 
Tepelně-izolační fólie IR:
  •  jsou nejuniverzálnějším systémem, který lze instalovat na všechny typy klasického prosklení
  •  jsou nejlevnějším způsobem, který nevyžaduje výměnu proskleného systému
  • nevyžadují žádné mechanické ovládání
  • nemění přirozené osvětlení interiéru – přímé světlo příjemně rozptylují
  • likvidují 99% škodlivého UV záření, zadržují i sluneční záření
  • snižují možnost úrazu při rozbití prosklené plochy

 

Tepelně izolační fólie IR:
jsou určeny pro veškeré skleněné plochy a okna, kde dochází v zimních měsících k  značnému úniku tepla.
 
Instalace tepelně-izolační fólie IR:
Tepelně-izolační fólie se instalují se na skla a okna rodinných domů, bytů (balkónů), kanceláří, výrobních prostor, střešních oken, zimních zahrad atd. Fólie je vybavena zdvojenou proti-otěrovou vrstvou, která ji chrání před nechtěným poškrábáním. 

 

Tepelně-izolační fólie lze aplikovat kdykoli dodatečně na stávající skleněné plochy, bez toho abychom nadměrně zatěžovali nosné prvky okna tj. rámy, závěsy rámů atd. (váha fólie je cca 150g/m 2). Nová generace tepelně-izolační fólie disponuje při vysokém prostupu světla výborným proti-slunečním výkonem (při instalaci na vnější sklo zevnitř).   
 
Cíl tepelně-izolačních fólií:
Tepelně izolační fólie IR snižují únik tepla z objektu v zimních měsících skly oken. V létě tepelně-izolační fólie IR pomáhá snižovat přehřívání interiéru.
 
Využití tepelně-izolačních fólií:
Tepelně-izolační fólie IR se využívají všude tam, kde dochází k úniku tepla skly oken z objektu v zimě. Návratnost investice do tepelně-izolační fólie se udává asi 5 let, samozřejmě v závislosti na velikosti prosklených ploch, tepelné izolaci celého objektu a stávajících oken, potřeby temperování a druhu topného média.
 
  Všechny uvedené druhy fólií nabízím s odbornou montáží dle požadavků zákazníka.
 
TOPlist